Stránky o olomoucké MHD

AKTUALITY

Změny v provozu od 1.6.

PřednádražíPrvní červnový den byl ve znamení několika změn v olomoucké MHD. Přinášíme Vám malý souhrn.

V pátek 29. května vyjela naposledy “nemocniční” linka č. 42 na trasu s konečnou zastávkou Fakultní nemocnice. Trasa linky nebyla od svého počátku prakticky nikdy změněna. Důvodem změny trasy byla především absence zázemí pro řidiče u zastávky Fakultní nemocnice. Od 1.6. jezdí linka v upravené trase s konečnou zastávkou na Tabulovém vrchu.

V neděli 31. května se mohli cestující naposledy svézt autobusem na lince 16 k Centru Haná. Od 1. června bude tuto lokalitu obsluhovat nová autobusová linka č. 35 . V první den provozu na lince jezdil Solaris Urbino 12, ev.č. 619. Linka č. 35 obsluhuje nově vybudovanou zastávku Aquapark u nového zábavního centra.

Kromě nové zastávky Aquapark byla v Holici vybudována nová zastávka Hamerská. Ta bude obsluhována vybranými spoji linek č. 19, 23 a 25. Na Novém Světě byla zřízena nová zastávka Technologická na stejnojmenné ulici pro lepší obsluhu nově vznikající průmyslové zóny.

Menší změny se dotkly téměř všech autobusových linek. V tramvajovém provozu byla upravena pouze linka č. 1, která má upravené časové polohy večerních spojů.

Více ve fotografiích:

PřednádražíPřednádražíPřednádražíPřednádražíPřednádražíPřednádražíPřednádražíPřednádraží 
_

Komentáře

 

Tyto stránky nejsou oficiální prezentací DPMO, a.s.
Copyright © MHD-Olomouc.cz 2004-2020

 

Administrace | E-mail: admin(zavináč)mhd-olomouc.cz

Založeno na Textpattern