Stránky o olomoucké MHD

AKTUALITY

Systém City-Bike se rozvíjí v Olomouci

City-Bike, nebo také bikesharing, systém známý především ze západoevropských měst proniká i do České republiky. Občanské sdružení Rekola po Praze a Brně přináší systém sdílení kol i do Olomouce. Svou činnost zde zahájí 1. května a poběží prozatím do 1. listopadu.

Více informací naleznete na www.rekola.cz.


Rekola


 
_

Diskuse

Rád bych se mýlil, ale tenhle projekt vypadá jako fajn věc jenom pro pár nadšenců. 1000 na rok a povinnost stále nabitého smartphonu s připojením k netu je opravdu “lidové”. Za ty peníze si člověk může pořídit nějakou ojetou herku, kterou se nemusí bát kdekoliv ve městě opřít o sloup.
Což mimochodem bude také zajímavé, protože kromě asi Dolního nám. není ve městě moc stojanů. Takže budeme zakopávat o růžová kola odstavená u lamp na chodnících? :-)

— Trupman · 13. květen 2014, 18:41 · odkazAno, přesně tak. Kolo upevněno ke značce, nejlépe tak, aby co nejvíce překáželo hlavnímu toku chodců či zasahovalo do silnice. Pak to třeba shodí vítr (či někdo zkoumající pevnost zámku) a leží to tak několik dní (třeba u Merkurovy kašny). Asi jsme ještě pro takový způsob dopravy nedorostli…

— jva · 26. květen 2014, 12:20 · odkaz 

Tyto stránky nejsou oficiální prezentací DPMO, a.s.
Copyright © MHD-Olomouc.cz 2004-2020

 

Administrace | E-mail: admin(zavináč)mhd-olomouc.cz

Založeno na Textpattern