Stránky o olomoucké MHD

AKTUALITY

Město zbořilo ideu nového přednádraží

Přednádraží, 2/2010Myšlenka vzniku přednádraží takového, jaké ho známe zatím jen z vizualizací a dosavadních plánů byla především ta, aby se v jeho prostoru vytvořil funkční přestupní terminál s výraznou preferencí pěších. Především myšlenku přestupního uzlu se zdárně podařilo olomouckým radním rozbořit jedním zasedáním.
Rozhodli o vybudování dalších tří zastávek v přednádražním prostoru. Což namísto kompaktnosti, kterou měla rekonstrukce přinést, způsobí spíše opět jeho roztříštění. Dvě zastávky mají ležet na Jeremenkově, třetí pak na ulici Kosmonautů.
Z vyjádření magistrátu se zdá, že vybudovaný terminál před nádražím bude výlučně pro vozidla DPMO. Těžko říct, co radní k tomuto kroku vedlo.
Další změnou v původním projektu je pak vybudování okružní křižovatky na spojnici Jeremenkovy a Blanické ulici. Tato má údajně vyřešit otáčení autobusů MHD. K čemu pak ale slouží točna, připomínající kapku, před budovou nádraží?
Na provoz MHD se údajně nenašlo v rozpočtu dostatečné množství peněz, avšak téměř pět milionů korun přijde vniveč na další stavební úpravy, které povedou ke zpomalení veřejné i individuální dopravy a ke zničení původní myšlenky utvořit kompaktní přestupní uzel v blízkosti olomouckého hlavního nádraží. 
_

Komentáře

 

Tyto stránky nejsou oficiální prezentací DPMO, a.s.
Copyright © MHD-Olomouc.cz 2004-2020

 

Administrace | E-mail: admin(zavináč)mhd-olomouc.cz

Založeno na Textpattern