Stránky o olomoucké MHD

AKTUALITY

Dopravní podnik a město budou investovat do lepší městské dopravy

Pětadvacet milionů korun na zlepšení systému řízení provozu a téměř půl miliardy na obnovu vozového parku. To jsou společné plány DPMO,a.s. a města Olomouce na investice v příštích letech.
Za pětadvacet milionů korun, chce dopravní podnik vylepšit dispečerské stanoviště o software a hardware, který bude schopen zobrazit vozidla na mapě města v reálném čase, dále pak vyměnit palubní počítače za nové, které umožní do vozidel instalovat nové prvky, jako například v budoucnu nový odbavovací systém. Nové “palubáky” by pak měly zároveň být schopny lépe informovat jak cestující, tak dispečery o aktuálním provozu. Část financí chce podnik získat prostřednictvím evropských dotací.

Další investicí, kterou však připravuje samotný Magistrát města Olomouce je pořízení celkem 37 nových nízkopodlažních vozidel. Celkem by mělo jít o patnáct obousměrných a dvě jednosměrné tramvaje. Dle ceny (cca 320 milionů korun) lze usoudit, že půjde o vozy podobné koncepce, jako jsou tramvaje VarioLF.E. O dodavateli a tím také typu tramvaje rozhodne výběrové řízení.
Mimo tramvaje dojde samozřejmě také na autobusy. Čtrnáct solo a šest kloubových nízkopodlažních autobusů by mělo přijít na 130 milionů korun.

Celá tato investiční akce v hodnotě okolo 450 milionů korun je však vázána na zisk evropských dotací. Pakliže město se svou žádostí neuspěje, bude obnova vozového parku pokračovat daleko střídměji. Jestliže však uspěje, budou všechna vozidla dodána do konce roku 2012. 
_

Komentáře

 

Tyto stránky nejsou oficiální prezentací DPMO, a.s.
Copyright © MHD-Olomouc.cz 2004-2020

 

Administrace | E-mail: admin(zavináč)mhd-olomouc.cz

Založeno na Textpattern